play_circle_outline On Air

गीतसंगीत

play_circle_outline On Air

गीतसंगीत

अमेरिका र चीनबीच व्यापार युद्ध कायमै अमेरिकाको प्रस्ताव चीनद्वारा अस्विकार

0

पुष,२९।
अमेरिकाले चीनको मुद्रा उपयोग गर्न कम्पनी बनाउने यसअघिको निर्णय फिर्ता लिएको छ । दुई मुलुकबीच जारी रहेको व्यापार युद्धले यसअघिको निर्णयबाट अमेरिका फिर्ता भएको हो ।

चीनले आफ्नो मुद्रालाई विदेशी खरिदकर्ताहरुका लागि सस्तो बनाउन अमेरिकाले गरेको प्रस्ताव अस्विकार गरेको हो ।वासिङ्टन र बेइजिङले यसै हप्ता पहिलो चरणमा सम्झौतापत्रमा हस्ताक्षर गर्ने अपेक्षा गरिएको थियो ।चीनले पारदर्शिता र जवाफदेहीतालाई बढावा दिँदै प्रतिस्पर्धी अवमूल्यनबाट अलग रहनका लागि प्रतिवद्धता व्यक्त गरेको अमेरिकी आरोप छ ।बारम्बार चीनलाई युआनको मूल्य घटाएर चीनका सामान सस्तो बनाउने गरेको अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पमाथि आरोप लागेको छ ।युआनको मूल्य व्यापार युद्धको उचाइमा अगस्टबाट बढेको हो ।

Share.

Leave A Reply