play_circle_outline On Air

नेपालखबर

play_circle_outline On Air

नेपालखबर

राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्काे शर्त नमान्ने संघ, संस्था विघटन गर्ने सरकारकाे तयारी

0

असार २९, सरकारले राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्काे शर्त नमान्ने ओलम्पिक कमिटीलगायतका खेलसँग सम्बन्धित संघ, संस्थाहरु विघटन गर्ने भएको छ । संघीय संसदको विधायन व्यवस्थापन समितिको आइतबारको बैठकमा ‘खेलकुदको विकास सम्बन्धमा व्यवस्था गर्न बनेको विधेयक’ माथिको छलफलमा भाग लिँदै युवा तथा खेलकुदमन्त्री जगत विश्वकर्माले यस्तो बताउनुभएको हो ।६ महिनासम्म पनि राष्ट्रिय खेलकुद परिषद्को शर्त पालना नगर्ने ओलम्पिक कमिटीसहितका खेलसँग सम्बन्धित संघ, संस्थालाई विघटन गर्ने कानुनी व्यवस्था गर्न लागिएको प्रस्ट पार्नुभयाे । उहाँले विधेयकमा उल्लेख गरिएको प्रावधान राष्ट्रिय/अन्तर्राष्ट्रिय अभ्यास र सर्वोच्च अदालतको फैसला अनुसार नै राखिएको दावी गर्नुभयो । विधेयकमा खेलकुद संघहरु जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा दर्ता हुने र राष्ट्रिय खेलुकद परिषदमा अनिवार्य आबद्ध हुनुपर्ने पनि प्रस्ताव गरिएको छ । मन्त्री विश्वकर्माले परिषद्का शर्त नमान्ने खेलकुद संघ, संस्थाहरुलाई ६ महिनासम्म निलम्बन गर्ने प्रावधान पनि विधेयकमा राखिएको बताउनु भयो ।बैठकमा समितिका सदस्यहरुले भने ओलम्पिक कमिटीलगायतका खेलसँग सम्बन्धित संघ, संस्थाहरुको आबद्धता राष्ट्रिय खेलकुद परिषद् बाहेकमा पनि हुने कानुनी व्यवस्था गर्न सरकारसँग माग गरेका थिए ।समितिका सदस्य ठगेन्द्रप्रकाश पुरीले अन्तर्राष्ट्रिय खेलहरुसँग आबद्ध संघहरुलाई राष्ट्रिय खेलकुद परिषद् बाहेकका संस्थाहरुसँग पनि संस्थागत रुपमा आबद्ध हुने कानुनी व्यवस्था गर्न सरकारसँग माग गर्नुभयो । खेलकुद क्षेत्रको विकासका लागि पनि समाज कल्याण परिषद्, गैर सरकारी संस्थाहरुसँग खेलकुद संघहरुले आबद्ध हुन पाउनुपर्ने उहाँको तर्क थियो ।समितिका सदस्यहरुले खेलकुद पदाधिकारीहरुको चयन गर्दा खेलकुद क्षेत्रमा आबद्ध भएका व्यक्तिहरुलाई नै समावेश गर्न पनि सरकारलाई सचेत गराएका थिए ।

Share.

Leave A Reply