१५ दिनदेखि अनसनरत डा. केसीको स्वास्थ्य अत्यन्त जटिल बन्दै

0

असार ३०,चिकित्सा शिक्षा र सेवा सुधारको माग राखी १५ दिनदेखि अनसनरत डा. गोविन्द केसीको स्वास्थ्य अत्यन्त जटिल बनेको छ । तीन दिन देखि हेलिकोप्टरबाट केसीलाई काठमाडौं ल्याउने भनिएपनि प्रतिकुल मौसमका कारण सफल नभएको जनाएका छन् । डा. केसीको स्वास्थ्यस्थिति नाजुक बनेपछि सरकारले हेलिकप्टर त्यसतर्फ पठाएका थियो । यद्यपी कर्णाली स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान शिक्षण अस्पतालमा अनशन बसिरहेका डा के.सीले आफ्नो माग पुरा नहुँदा सम्म जुम्ला नछाड्ने अडान लिनुभएको छ । डा. केसी बेला बेल अचेत हुने समस्या देखा परेको उपचारमा संलग्न डा. प्रवीण गिरीले जानकारी दिनुभएको छ । मस्तिस्कमा रक्तसञ्चार कम हुनुका साथै शरीरमा अक्सिजन र ग्लुकोजको मात्र अत्यन्त न्युन भएको छ । यसैबीच नेपाल चिकित्सक संघले मुलुकभरका सरकारी अस्पतालमा आजपनि एक घण्टा धर्ना दिँदैछ । कालो पट्टि बाँधेर सेवा गरिरहेका त्रिवि शिक्षक अस्पतालका रेजिडेन्ट चिकित्सकले भोलीदेखि आकस्मिक बाहेकका सेवामा सरिक नहुने निर्णय गरेका छन् । स्वास्थ्य मन्त्रालयले चिकित्सक वा स्वास्थ्यकर्मीले बन्द हड्ताल गरे कारबाही गर्ने चेतावनी दिएको छ ।

Share.

Leave A Reply