play_circle_outline On Air

आजको दिन

play_circle_outline On Air

आजको दिन

अमेरिका, फ्रान्स र बेलायतबाट सिरियामा हवाई हमला सुरु

0

बैशाख १ । अमेरिका, फ्रान्स र बेलायतले सिरियामा हवाई हमला सुरु गरेका छन् ।सिरियाको पूर्वी गुटामा गत हप्ता गरिएको भनिएको रासायनिक हमलाको प्रतिक्रिया स्वरूप अमेरिका, फ्रान्स र बेलायतले हवाई हमला सुरु गरेका हुन् ।दमास्कस र आसपासका क्षेत्रमा विस्फोटका ठूला आवाजहरू सुनिएका छन् । आकाशमा धुवाँको मुस्लो देखिएको छ ।यसैबीच अमेरिकी राष्ट्रपति डोनल्ड ट्रम्पले हमला गर्न लागिएको घोषणा गर्दै एउटा वक्तव्य जारी गरेका छन् ।उनले सिरियाली सरकारले रासायनिक अस्त्रको प्रयोग नरोकेसम्म अमेरिका र उसका साझेदार मुलुकहरूले कारबाही जारी राख्न तयार रहेको बताएका छन् ।ट्रम्पले रासायनिक हमलाका लागि रुस प्रत्यक्ष रूपमा जिम्मेवार रहेको आरोप लगाउँदै सिरियाली रासायनिक अस्त्रहरू निर्मूल पार्ने सन् २०१३ को वाचा पूरा गर्न रुस विफल भएको समेत बताए ।
यसअघि अमेरिकाले सिरियाको पूर्वी गुटामा गरिएको शंकास्पद रासायनिक हमलामा सिरियाली सरकारको हात रहेको र त्यसलाई रोक्न रुसले केही पनि नगरेको आफूसँग प्रमाण रहेको जनाएको थियो ।अमेरिकी विदेश मन्त्रालयकी एकजना प्रवक्ताले सिरियासँग सही खालको अस्त्र र त्यसलाई प्रयोग गर्ने साधन रहेको बताएका थिए ।सिरियामा महत्वपूर्ण रूपमा सैन्य उपस्थिति भएको रुसले हमलालाई बेलायतले उक्साउनका लागि प्रयोग गरिरहेको आरोप लगाएको छ । तर त्यो आरोपलाई बेलायत सरकारले अस्वीकार गरेको छ ।(एजेन्सी)

Share.

Leave A Reply